Нагелсман го објави составот на Германија за ЕВРО 2024, дополнително ќе разочара еден фудбалер

by bojan
2 минути читање
Нагелсман

Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман го објави составот за Европското првенствo, на списокот нема место за Хумелс, Горецка, Бранд, Адејеми, Зиле, Гнабри и Вернер.

„Панцерите“ ги открија адутите за континенталниот собир на кој тие ќе бидат домаќини.

Јулијан Наглесман попладнево ги соопшти имињата на фудбалерите кои добија повик, на списокот нема место за Хумелс, Горецка, Бранд, Адејеми, Зиле, Гнабри и Вернер.

Дополнително уште еден играч ќе биде разочаран, во моментов има 27 имиња а на ЕВРО 2024 можат да бидат пријавени само 26 фудбалери.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани