На Заниоло брзо му здодеа Турција, сега притиска за трансфер во Премиерлигата

by
1 минути читање

Заниоло пристигна како ѕвезда во Галатасарај, но не се изнаигра. По една полусезона тој сака да ја смени средината, а понуда има од Астон Вила.

Астон Вила доставила официјална понуда до Галатасарај за позајмица на Заниоло со опција тој да биде откупен по крајот на сезоната.

Заниоло притиска трансферот да се случи, Астон Вила чека одговор од Галатасарај кој уште не одлучил да ќе го прифати предлогот на англискиот клуб.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани