На Меси не му се важни парите за да потпише нов договор со ПСЖ, друго го мачи

by
1 минути читање

Според Фабрицио Романо, ПСЖ веќе му доставил понуда на Лео Меси за продолжување на договорот. На Аргентинецот не му била важна сумата, бил задоволен од тоа, но сака да знае каков ќе биде проектот на клубот.

Пред да донесе одлука, Меси сака да види какви се амбициите на ПСЖ за идната сезона, кој ќе биде тимот и тренерот со кој ќе работи.

Доколку не биде убеден во проектот, Меси ќе ги разгледа другите опции, а тоа се враќање во Барселона или трансфер во Саудиска Арабија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани