На кого му телефонираше Лео Меси? (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лео Меси против Селта уште еднаш го воодушеви Камп Ноу и ја крена публиката на нозе окако
постигна прекрасен гол по еден одличен соло пробив.

Но покрај убавиот
погодок, за медиумите е интересен и начинот на кој Лео Меси го прослави голот.

Покрај неговата
вообичаена прослава и посвета на голот на неговата покојна баба, Аргентинецот
испрати и енигматична порака до некого на трибините.

Па сите се
прашуваат што значеше гестот на Меси, и за кого беше наменет „телефонскиот“ повик.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани