Мурињо: Вистинското ривалство во Италија е меѓу Јувентус и Интер, а не меѓу Интер и Милан!

by
1 минути читање

Жозе Мурињо две години беше тренер на Интер, па од тоа што го почувствувал смета дека атмосферата е многу пожестока на меч на нероазурите против Јувентус отколку против градскиот ривал Милан.

„Јувентус и Интер ви вистинското ривалство во Италија, не Интер против Милан“, вели Мурињо.

„Миланското дерби изгледа како пријателска“.

„Кога го тренирав Интер, играв против Јувентус и веднаш почувствував дека има нешто историски комплицирано меѓу двата тима. За тоа велите дека е вистинско ривалство“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани