Мурињо се шегува за клупата на Баерн: Само еден од нив тројца ќе ми заврши работа!

by
1 минути читање

Со голови на Ел Шарави и Кумбула, Рома со 2-0 го победи Реал Сосиедад и направи крупен чекор кон четвртфиналето од Лига Европа.

По мечот Мурињо се пошегува дека доволно му е да имал една од трите ѕвезди на Баерн Минхен кои беа на клупата, за да го одмори Дибала.

„Против ПСЖ, Баерн на клупата ги имаше Гнабри, Мане и Сане, само еден од нив би ми бил доволен мене. Така ќе можев да го одморам Дибала и веројатно ќе постигневме уште еден гол“, се пошегува Мурињо, но истовремено си ги кажа и маките.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани