Мурињо му се јавил на Мората да му каже да ја почека Рома!

by
1 минути читање

Според „Кориере дело Спорт“, Жозе Мурињо синоќа му се јавил лично на Мората и му рекол да почека уште малку.

Вчера на адреса на Рома стигна понуда од Нотингем Форест за Роџер Ибањез во висна од 25 милиони евра, па волчицата се надева дека тие пари ќе може да ги пренасочи за купување на Мората.

Мората од пред некое време ги има договорено личните услови со Рома, но проблем е Атлетико Мадрид кој бара над 20 милиони евра за својот напаѓач.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани