Мурињо ќе продолжи во Рома и покрај интересот од ПСЖ

by
0 минути читање

Во изминатите денови Мурињо се поврзуваше со ПСЖ, но нема ништо од тоа.

Според Фабрицио Романо, Жозе останува верен на проектот Рома, фокусиран е на римскиот клуб и нема да замине.

Раководството на Рома се труди да му ги исполни трансфер желбите, досега се договорени голманот Свилар и Немања Матиќ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани