Моментот кога Лео Меси сфати дека е Светски шампион (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Едни од замерките
кои често пристигнуваа на адреса на Лео Меси беше неговиот учинок со Аргентина,
напаѓачот немаше големи успеси со „гаучосите“.

Пред шест години,
тој дури и реши да се повлече од националниот тим, премнгоу тешко го поднесе
поразот од Чиле во финалето на Копа Амемрика.

Сепак, тој повторно
го облече дресот на репрезентацијата а со Лионел Скалони на кормилото, коцките
се поклопија.

Аргентина
минатата година стигна до трофеј на Копа Америка за прв пат по 28 години. „Гаучосите“
сега направија чекор понапред и стигнаа до титулата која многу ја посакуваа,
станаа Светски шампиони за прв пат по 36 години.

Лео Меси стигна
до трофејот кој му недостасуваше, па едка камера специјално беше резервирна за
напаѓачот во пенал серијата. Кога Монител погоди од белата точка, ѕвездата на
ПСЖ падна на колена на средината на теренот и почна да слави.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани