Моментот кога Кварацхелија го прекина славјето за да се поздрави со Роналдо (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање
Кварацхелија, Роналдо

Кристијано Роналдо е идолот на Квича Кварацхелија, па напаѓачот на Грузија синоќа на момент го прекина славјето и се упати да се поздрави со Португалецот.

Грузија синоќа го приреди најголемото изненандување на Европското првенство, ја сволада Португалија со 2-0 за прва историска победа на континенталните собири и историски пласман во осмина-финале.

Еден од хероите беше Квича Кварацхелија, кој го постигна голот за водство од 1-0 и беше прогласен за играч на натпреварот.

Вечерта дополнително беше специјална откако офанзивниот фудбалер на Наполи го размени дресот со Кристијано Роналдо.

Популарниот ЦР7 е идол на Квича Кварацхелија, па камерите на УЕФА го уловија Грузиецот како на момент го прекина славјето и се упати да се поздрави со Португалецот.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани