Модриќ донел одлука дали ќе продолжи да игра за Хрватска – ќе ја каже по финалето!

by
1 минути читање

Лука Модриќ одигра фантастични 119 минути за Хрватска против Холандија, беше мотор во репрезентација и воопшто не му се познаваа годините.

Модриќ донел одлука дали ова ќе му биде последниот меч за Хрватска или ќе продолжи да игра и понатаму. Одлуката ќе ја соопшти по денешното финале.

„Фокусиран сум на Лигата на нации. За иднината во репрезентацијата ќе зборувам потоа. Имам донесено одлука, но фокусот сега не е на тоа. Секогаш уживам да играм за репрезентацијата. Ме радува и ме исполнува секој собир“, вели Модриќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани