Миовски од клупата гледаше циркус, навивачите на Абердин со снежни топки го гаѓаа голманот на ХЈК (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Дуелот помеѓу ХЈК
и Абердин се играше во зимски услови, снегот направи доста проблеми, теренот се
чистеше неколку пати за да има подобри услови за игра.

Во еден момент мораше
да биде прекинат и поради сцени кои ретко се гледаат, навивачите на Абердин со
снежни топки го гаѓаа голманот на ХЈК.

Нашиот Бојан
Миовски овој циркус го гледаше од клупата, во завршницата и тој доби шанса но
не можеше да помогне неговиот тим да стигне до победа, мечот заврши 2-2. 

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани