Милевски го објави списокот на фудбалери за ЕП во Полска

by
0 минути читање

Селекторот Милевски очекувано им даде доверба на оние фудбалери кои играа во квалификациите и се изборија за историскиот успех, па на списокот нема големи промени.

Голмани:

Игор Алексовски

Дамјан Шишковски

Одбрана: 

Ѓоко Зајков

Дарко Велковски

Висар Муслиу

Мевљан Мурати

Егзон Бејтулаи

Бесир Демири

Среден ред:

Бобан Николов

Енис Барди

Давид Бабунски

Даниел Аврамовски

Напад:

Марјан Радески

Виктор Ангелов

Никола Ѓорѓев

Филип Пивковски

Кире Маркоски

Европското првенство до 21 година се игра во Полска од 16. до 30. јуни. Македонија е во група со Шпанија, Португалија и Србија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани