Миланските екипи подобри од римјаните, Интер ја совлада Рома (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Интер ги искористи своите шанси и дојде до три важни бода во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите, триумфираше со 2-0.

Димарко во 33. минута погоди по асистенција од Думфрис, а во 74. минута Лукаку искористи еден кикс на Ибањез и ги постави конечните 2-0.

Претходно со 2-0 Милан го совлада Лацио.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани