Милан врза три победи во серија, триумф во Верона (ВИДЕО)

by
1 минути читање

За разлика од Јувентус, Милан во моментов е во форма, денеска ја забележа третата победа по ред во Серија А.

Резултатот во Верона го отвори Тео Ернандез пред самиот крај на првото полувреме.

По пет минути игра во вториот дел Пулишиќ постигна гол за предност и од 2-0.

Во 64. минута Нослин намали на 2-1, но во 79. минута Чукуезе ги постави конечните 3-1 за Милан.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани