Милан остварил контакт со Жорж Мендеш за беспари да донесе фудбалер на Сан Сиро

by
1 минути читање

Адама Траоре е
ново име на радарот на Милан, како што пренесува новинарот Џанлука Ди Марцио,
„росонерите“ стапиле во контакт со агентот Жорж Мендеш и опипуваат терен за
ангажман на Шпанецот.

Се говори дека
Стефано Пиоли веќе дал зелено светло за оваа зделка, тренерот верува дека Адама Траоре
одлично ќе се вклопи во ротацијата на десното и левото крило.

27 годишниот
офанзивен фудбалер ги одработува последните денови од договорот со
Вулверхемптон и може беспари да се пресели на Сан Сиро.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани