Милан одбра шпански тренер за наследник на Пиоли, преговорите се во напредна фаза!

by
1 минути читање

Се чини дека Милан го најде наследникот на Стефано Пиоли, тоа е шпанскиот стратег Хулен Лопетеги. Преговорите меѓу двете страни се во напредна фаза и се очекува наскоро да падне договор.

Во меѓувреме Лопетеги имал понуда и од Вест Хем, која финансиски била многу подобра од онаа на Милан, но Шпанецот преферира преселба на Сан Сиро.

Наводно и Златан Ибрахимовиќ се согласил Лопетеги да биде нов тренер на Милан, раководството на клубот е сложно околу негово назначување и во наредниот период тоа би требало да биде официјализирано.

Лопетеги ветил дека целта ќе му биде да се врати Скудетото.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани