Милан го продолжи договорот со „Флај Емирејтс“ за двојно повеќе пари

by
0 минути читање

Логото на „Флај Емирејтс“ ќе стои и во иднина на дресовите на Милан, денеска пристигна информација за нова соработка.

Детали не беа откриени, а како што пренесуваат медиумите, сумата е 30-35 милиони евра по сезона, односно двојно повеќе од претходно.

Но и со вакви бројки, спознорскиот договор на Милан е далеку помал од оние на гигантите ширум Европа.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани