Милан го потврди осмото засилување, има четири пасоши и зборува пет јазици

by
1 минути читање

Милан попладнево
го потврди осомото засилување ова лето, на Сан Сиро пристигнува Јунус Муса од
Валенсија.

За услугите на перспективниот
репрезентативец на САД ќе бидат платени 20 милиони евра плус бонуси.

Интересно е тоа
што Јунус Муса има дури четири пасоши, односно американски (роден е во Њујорк),
италијански, англиски (живеел во Италија и Велика Британија) и пасош на Гана
(земјата од која потекнуваат неговите родители).

20 годишното
момче исто така е полиглог кој зборува пет јазици, односно англиски,
италијански, шпански, хуса и дагбани.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани