Милан го договори и второто засилување, „росонерите“ пред трансфер на Рајндерс

by
1 минути читање

Откако го
договори трансферо тна Рубен Лофтус Чик од Челси, Милан е многу блиску до
ангажман на уште еден фудбалер од средниот ред.

Се работи за 24
годишниот Тиџани Рајндерс од Аз Алкмар, со кого „росонерите“ си подале рака за
петгодишна соработка и плата од 1,7 милиони евра по сезона.

Милан сега води преговори
со АЗ Алкмар за висината на трансферот и Спортмедиасет вели дека начелно е постигнат договор за зделка
вредна 16 милиони евра, плус додатни 2 милиони евра во бонуси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани