Михајловиќ ја носеше црвено-белата боја, но навивачите на Партизан покажаа класа и се збогуваа со големиот фудбалер (ФОТО)

by
1 минути читање

Ликот на Михајловиќ стоеше на семафорот во арената, а навивачите и сите присутни со минута молк му оддадоа почит.

Фановите на Партизан извадија и транспарент на кој пишуваше: „Синиша, почивај во мир“.

Михајловиќ денеска ја загуби битката со леукемијата, тој почина на 53-годишна возраст.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани