Мхитарјан се договорил со Интер, Рома е минато

by
0 минути читање

Мхитарјан наскоро ќе биде фудбалер на Интер. Трансферот е договорен, се чека само да се официјализира.

Пред да се случи тоа, фудбалерот треба да ги помине медицинските тестови кои се закажани за наредните денови.

Доколку се биде во ред со тестовите, Мхитарјан ќе го стави потписот на договорот со Интер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани