Меси и Интер Мајами испаднаа од КОНКАКАФ купот! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Интер Мајами минатата недела на свој терен загуби од Монтереј со 2-1, тогаш не играше Меси, а ноќеска и покрај неговиот настап не можеа да го свртат резултатот, загубија со 3-1 и со вкупни 5-2 се елиминирани од натпреварувањето.

За Интер Мајами настапија Меси, Суарез, Алба и Бускетс, но тимот не беше доволно добар за победа.

Единствениот гол за Интер Мајами го даде Гомез во самиот финиш на натпреварот, Меси запиша асистенција.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани