Меси даде пет гола за Аргентина (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Меси шоу на пријателскиот меч проив Естонија, ги даде сите голови за својата репрезентација.

Серијата ја отвори од пенал во 9. минута, а пред самиот крај на првото полувреме зголеми на 2-0.

По две минути игра во вториот дел Меси комплетираше хет-трик, а во 71. и 76. ги даде четвртиот, односно петтиот гол.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани