Мело: Робињо и Алвеш? Некој да ѝ го направеше тоа на мојата ќерка…

by
1 минути читање

Робињо треба да издржи затворска казна од девет и пол години поради групно силување на 22-годишна девојка во Милано.

Дани Алвеш веќе помина една година и два месеци во затвор, а осуден е на четири и пол години поради силување на девојка во ноќен клуб во Барселона.

Случаите за бразилските медиуми ги прокоментира Фелипе Мело кој играше и со двајцата во репрезентацијата.

„Никој нема право да зборува на оваа тема, но не гледам проблем сега да дадам коментар. Имам 15-годишна ќерка. Ова да ѝ се случеше неа, сега не би бил тука да го дадам ова интервју. Луѓето треба да се почитуваат, без разлика дали се машки или женски“, рече Мело.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани