Мегваер останува во Манчестер јунајтед, Фофана е приоритет на Челси

by
0 минути читање

Според Фабрицио Романо, нема преговори меѓу Манчестер јунајтед и Челси за Хари Мегваер.

Тој се очекува да остане во Манчестер јунајтед и да се бори да се врати во стартниот тим на Тен Хаг.

Ниту Манчестер јунајтед не сака да го продаде, а ниту Челси е премногу загреан за него.

Сините од Лондон се насочени кон купување на дефанзивецот на Лестер, Весли Фофана.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани