Мбапе прешкртал 14 имиња во ПСЖ

by
1 минути читање

„Светците“ успеаја
да го убедат Килијан Мбапе да не се пресели во Реал Мадрид и да ја продолжи
авантурата во Париз. За да го убеди да остане, покрај огромната плата и бонуси,
ПСЖ му даде на Французинот да биде главен на проектот и да има влијание на
одлуките во тимот.

Спортскиот
директор Леонардо беше првата жртва, а последните информации велат дека Килијан
Мбапе прешкртал дури 14 имиња.

На листата за отстрел
прв е тренерот Маурисио Покетено а потоа следуваат фудбалери како Нејмар,
Икарди, Дракслер, Паредес, Ерера, Геј, Курзава, Керер, Переира, Бернат, Дагба,
Сарабија и Рико. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани