Мбапе откако постигна 300 голови: Тоа смешно, некои имаат и по 800!

by
2 минути читање

Иако има само 24 години, Мбапе веќе постигна 300 голови. Тој вели дека таа бројка и не е нешто посебно ако се знае дека има играчи со прему 800 голови, мислејќи на Меси и Роналдо.

„Тоа е само дел од процесот, има фудбалери кои постигнале по 800-850 голови во нивните кариери“, вели Мбапе.

„300 е само смешна бројка. Треба да продолжам да напредувам и за клубот и за националниот тим“.

Мбапе вчера постигна хет-трик во историската победа на Франција над Гибралтар од 14-0.

@2024 – Сите права задржани