Маскерано искрен: Го удрив Ди Марија, имаше пенал (ВИДЕО)

by
2 минути читање

„Каталонците“
вчера имаа историски кам-бек и славеа со 6-1 во реваншот против ПСЖ.

Огромниот успех
на Барса сепак не поминува без полемики, на средбата имаше неколку спорни
моменти, а гостите од Париз веруваат дека биле оштетени од судијата Ајтекин.

Еден таков момент
се случи во 84. минута, кога при резултат 3-1, Анхел Ди Марија излезе сам пред
голманот Тер Штеген.

Хавиер Маскерано
стартуваше од зад грб, фудбалерот на ПСЖ лоша ја зафати топката и падна на
тревата барајќи пенал. Сепак, судијата не покажа ништо, а Тер Штеген веднаш
започна нов напад на домаќините.

По крајот на
средбата, фудбалерот на Барселона призна дека имало контакт при неговиот старт
на Анхел Ди Марија и ПСЖ требал да добие најстрога казна.

„Нема да лажам,
го удрив Ди Марија и тие требаше да добијат пенал
– вели Аргентинецот.

„Но тоа не е
причината поради која ги елиминиравме
.

Од овој спорен момент нема повторени снимки, па многумина ја цената искреноста на Хавиер Маскерано, но тоа не им значи многу на играчите на ПСЖ, тие се веќе елиминирани.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани