Марчињак со една слика им одговори на француските плачковци (ФОТО)

by
2 минути читање

По таа објава на „Л’Екип“ почнаа многу Французи да се жалат за одлуката третиот гол на Меси да биде поништен.

Се јави и судијата Марчињак кој го судеше мечот, тој извади слика и покажа дека при голот на Мбапе дури седум играчи на Франција се влезени во теренот.

„Французите постојано врескаат за тој момент, ама не сакаат да ја покажат оваа слика, каде може да видите седум фудбалери на Франција кои се на теренот кога Килијан Мбапе дава гол“, изјави Марчињак.

Тој кажа дека за неговото судење на финалето добил многу пофалби од француски колеги, дури и од Мбапе.

„Пријатели, големи судиски имиња од Франција ми честитаа и ми пишаа. Многу други професионалци, спортски работници и фудбалери го сторија истото. Дури и Мбапе ни рече дека сме извонредни судии и за него судењето беше одлично“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани