Мане: Барса или Баерн? Омилен клуб ми е Марсеј (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Мане силно се поврзува со трансфер во Баерн Минхен, но засега тој ги одбива прашањата поврзани со неговата иднина.

По настап за селекцијата на Сенегал, тој пак беше запрашан за неговиот следен клуб, но и овојпат не даде одговор каков што се очекуваше.

Барса или Баерн? И двата не се лоши тимови. Но мој омилен тим е Олимпик Марсеј“, изјави Мане.

Марсеј не е финансиски моќен за да си го дозволи Мане, па тоа сигурно не е неговиот следен клуб.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани