Манчестер јунајтед на продажба става дури 9 фудбалери

by bojan
1 минути читање
Манчестер јунајтед

Според пишувањата на МЕН, „ѓаволите“ сака да се ослободат од дури 9 фудбалери во летниот преоден рок.

Манчестер јунајтед реши да му укаже доверба на Ерик тен Хаг на клупата и наскоро ќе му го продолжи договорот.

Холанѓанецот сака летово да биде направена чистка и да се ослободи од дури 9 фудбалери.

Како што пренесува МЕН, на продажба одат Мејсон Гринвуд, Џејдон Санчо, Арон ван Бисака, Виктор Линделоф, Касемиро, Ханибал Меџбри, Дони ван де Бек, Факундо Пелистри и Кристијан Ериксен.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани