Манчестер Сити со пресврт до победа кај Кристал Палас (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Кристал Палас дојде до водство уште во третата минута со гол на Матета, но само десет минути подоцна Де Брујне даде убав гол за изедначување на 1-1, со тој резултат се замина на одморот.

По само две минути игра во второто полувреме Рико Луис погоди за комплетен пресврт и водство на Манчестер Сити од 2-1.

Во 66. минута Халанд даде гол за 3-1, а четири минути подоцна Де Брујне погоди за убедлива предност на Сити од 4-1.

Конечните 2-4 ги постави Едуард во 86. минута од натпреварот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани