Манчестер Сити лесно го реши незгодното гостување кај Брајтон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тимот на Пеп Гвардиола лесно го преброди гостувањето кое на хартија изгледаше дека може да биде незгодно.

Манчестер Сити поведе уште во 17. минута со гол на Де Брујне, а потоа следуваа два гола на Фил Фоден. Предноста на полувремето беше 3-0, уште тогаш беше јасно кој ќе биде победникот на овој меч.

Во второто полувреме гол даде и Алварез за конечна победа од 4-0.

Манчестер Сити сега има еден бод помалку од лидерот Арсенал, но има и еден натпревар помалку од топчиите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани