Манчестер Сити го победи Борнмоут и се искачи на второто место на табелата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Агуро и овој натпревар го почна од клупата за резервни играчи, но во игра влезе уште во 15. минута откако Габриел Жесус го повреди зглобот и мораше да излезе.

Резултатот беше отворен во 29. минута кога Стерлинг постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Во 69. минута Стерлинг повторно беше во главна улога, направи одличен продор во шеснаесетникот, центрираше и Мингс сам си ја внесе топката во голот за конечни 2-0.

До крајот на мечот Манчестер Сити пропушти уште неколку одлични шанси за гол и за повисока победа.

Со овие три бода тие се вратија на второто место на табелата со осум бода помалку од лидерот Челси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани