Малдини останува во Милан, стави потпис на нов договор

by
0 минути читање

Договорите на Малдини и Масара истекуваат денеска, преговорите меѓу двете страни иако траеа долго, завршија успешно.

Малдини ја прифатил понудата од Милан и ставил потпис на договорот. Истото го направил и Масара.

Сега двајцата ќе се фокусираат на остатокот од преодниот рок во обид да го засилат Милан за следната сезона.

Малдини од Милан бараше да има поголема моќ во одлучувањето, а дали тоа го добил, засега нема информации.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани