Малдини одговори на гласините кои го поврзуваа Леао со Челси

by
1 минути читање

Актуелниот договор на Леао со Милан завршува во јуни 2024 година, доколку клубот не успее да го продолжи договорот со него, ќе треба да го продаде следното лето за да заработи од неговото заминување.

Но, Малдини верува дека Леао наскоро ќе стави потпис на нов договор.

Малдини беше запрашан за гласините кои го поврзуваат Леао со Челси, а тој изрази надеж дека ќе го задржат.

„Мислам дека имаме добри шанси да постигнеме договор со Рафаел Леао и да го задржиме тука во Милан“, изјави Малдини за „Газета дело Спорт“.

„Леао знае дека овој клуб е најдобар за негов развој“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани