Макрон во претседателскиот авион качил двајца играчи за Катар, Бензема одбил да оди на мечот

by
1 минути читање

Бензема бил разочаран од односот на Дидие Дешам кој по повредата го испрати Бензема дома. Францускиот напаѓач сакаше да остане со составот и покрај тоа што не можеше да игра во најголемиот дел од натпреварите. Но селекторот одлучи дека подобро за атмосферата ќе биде тој да замине.

Поради тоа, Бензема ја одбил поканата од претседателот Макрон со неговиот авион да одат на финалето на Светското првенство.

За разлика од Бензема, понудата ја прифатиле Пол Погба и Нголо Канте кои поради повреди го пропуштија Мундијалот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани