Маестрална партија на Подолски, пет гола на еден натпревар (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Галатасарај со 6-2 го победи 24 Ерзинкаспор, а во главна улога беше Подолски кој речиси сам го доби противникот.

Пет од шесте голови беа дело на германскиот напаѓач, два во првото полувреме и три во вториот дел. Погледнете ги сите пет погодоци на Полди:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани