Лукаку со бокс ја искрши клупата на Белгија, има среќа што не беше стакло (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ромелу Лукаку е трагичарот
на Белгија по елиминацијата уште во групната фаза на мундијалот во Катар,
напаѓачот во второто полувреме против Хрватска пропушти три добри прилики да
постигне гол кој веројатно ќе значеше осминафинале.

Голгетерот на
Интер по последниот свиреж падна на теренот и почна да плаче, а потоа на патот
кон соблекувалната бесот го истури врз клупата на Белгија и со бокс удри во
преградата, која за среќа не беше од стакло, па тој добро помина.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани