Лукаку има најмногу промашени големи шанси на ова СП, а играше само околу 60 минути (ФОТО)

by
1 минути читање

Статистиката вели дека Лукаку на ова Светско првенство има најмногу промашени големи шанси, четири, исто толку има и Мбапе но тој играше многу повеќе.

Лукаку настапи на два меча, против Мароко влезе во 81. минута од натпреварот, а против Хрватска на почетокот од второто полувреме.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани