Лукаку го одбра бројот кој ќе го носи во Интер, навивачите му фаќаат сеир на Челси (ФОТО)

by
1 минути читање

Имено, Челси му плати на Интер 97 милиони фунти за да го купи Лукаку, а нероазурите сега го позајмија за 7 милиони фунти.

Лукаку во Интер ќе го носи дресот со бројот 90, па навивачите фаќаат сеир дека тоа е сумата која како профит ја направи италијанскиот клуб продавајќи го напаѓачот на Челси, а потоа враќајки си го во Милано.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани