Луис Енрике сонува да работи во Премиерлигата, сега има две отворени позиции за него

by
1 минути читање

Луис Енрике сака да се проба во Премиерлигата, но прифаќа само долгорочен проект со јасен план и идеи. Тој ја чека вистинската шанса.

Челси кој е во потрага по нов тренер сигурно е клуб кој ги задоволува апетитите на Луис Енрике и тоа би било негова прва опција.

Втората е Тотнем кој се раздели со Антонио Конте. Тоа не е клуб кој освојува трофеи, но има желба и амбиција да го прави тоа.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани