Луис Енрике со провокација до Чави: Подобро го претставувам стилот и филозофијата на Барса!

by
1 минути читање

По трансферот на
Нејмар во Париз, нема љубов помеѓу ПСЖ и Барселона, а тензијата нема да се намали
и на новата пресметката во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Атмосферата ја
подгреа токму Луис Енрике, кој има минато со „каталонците“ и како играч и како
тренер.

Запрашан кој
подобро го претставува стилот и филозофијата на Барселона, Луис Енрике не се
двоумеше мноту.

„Немам сомнеж,
јас. Ова не е мислење, погледнете што кажуваат бројките, видите каков е поседот
на топката, шансите кои се креираат, високиот пресинг, титулите… Некои можеби
мислат поинаку, но немам сомнеж, јас подобро го претставувам стилот и
фолозофијата на Барселона“
– вели актуелниот предводник на ПСЖ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани