Луис Енрике не го повика на СП, а Рамос напиша џентлменска порака (ФОТО)

by
8 минути читање

Серхио Рамос играше во одлична форма во ПСЖ и очекуваше повик од Луис Енрике за Мундијалот, но шпанскиот стратег одлучи дека не му е потребно искуството на легендарниот дефанзивец.

Рамос можеше да му се сити на Енрике на раната елиминација, но наместо тоа тој покажа карактер и испрати џентлменска порака со поддршка за Шпанија.

„Денеска повеќе од било кога сме горди на нашето знаме, горди на нашата земја и горди на нашите фудбалери. Шпанија не губи, Шпанија учи. Шпанија паѓа, се сопнува, но станува и продолжува напред. Ќе се вратиме и тоа ќе се вратиме посилни. Напред Шпанија!“, напиша Рамос.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани