Ливерпул за две минути го реши Тотенхем (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По серијата лоши
резултати, избраниците на Јирген Клоп одиграа на потребното ниво во дербито со
Тотенхем.

На Енфилд,
Ливерпул со 2-0 славеше над „Спарси“ со двата погодока на Мане.

Репрезентативецот
на Сенегал го отвори резултатот во 16. минута, а 120 секунди подоцно одново ја
затресе мрежата на Лорис за голема радост на домаќините.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани