Ливерпул во Баерн ќе ја бара замената за Салах, подготвен е да плати рекордна сума

by
1 минути читање

Изминатово лето, Саудиска Арабија направи силен напор да го ангажира Мохамед Салах, Ливерпул одолеа на понудите, но прашање е дали „црвените“ ќе можат да го сторат истото и во иднина.

Според Мирор, на Енфилд веќе почнале да се кројат планови како без Египјанецот и Лерој Сане од Баерн Минхен е идентификуван како замена за Мохамед Салах.

Јирген Клоп е голем фан на играта на својот сонародник, па „црвените“ се подготвени да го направат Лерој Сане најскапиот трансфер во нинвата историја и да платат повеќе од 100 милиони евра за неговите услуги.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани