Ливерпул со пресврт до победа над Брајтон, прв триумф на Клоп против Де Зерби (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Мечот почна шокантно за Ливерпул, Брајтон со гол на Велбек уште во втората минута дојде до водство на Енфилд од 1-0.

Тој резултат беше актуелен до 27. минута кога Диаз изедначи на 1-1, со нерешено се замина на одморот.

Победата за Ливерпул ја донесе Салах со гол во 65. минута од натпреварот, а по асистенција од Мекалистер кој претходно го носеше дресот на Брајтон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани