Ливерпул руши рекорди за да ангажира напаѓачот на Бенфика?!

by
0 минути читање

Се очекува ова
лето да има промени во нападот на Ливерпул, а според пишувањата на Рекорд,
Јирген Клоп е луд по Дарвин Нуњез од Бенфика.

Германецот нема
да штеди за да го ангажира Уругваецот и се шпекулира дека „црвените“ ќе платат
100 милиони евра за да ја победат конкуренцијата.

Со вакви бројки,
Ливерпул ќе го собори својот трансфер рекорд, во моментов најскап играч во
историјата на клубот е Вирџил ван Дајк.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани