Ливерпул му даде попуст на Баерн, Мане се сели во Минхен

by
0 минути читање

По одбиени две понуди, Ливерпул му даде попуст на Баерн и падна договор за преселба на Садио Мане во Минхен.

Голем број на извори пренесуваат дека на денешниот состанок, двата клуба проналше компромис и си подале рака за зделка вредна 41 милиони евра (Ливерпул во прв момент бараше 50 милиони евра).

„Црвените“ ќе добијат гарантирани 32 милиони евра, додатни 6 милиони евра во бонуси се поврзани со бројот на настани на Садио Мане а додатни 3 милиони евра во бонуси се поврзани со индивидуалните постигнувања на напаѓачот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани